بيوگرافي آب درماني استاد حسن جلاليان

فعالیت آب درماني استاد حسن جلالیان از سال 1377 در ایران آغاز گردید و در سال 1381 از آیه الله خامنه ای در خصوص آب درمانی استفتاء نمودند و در سال 1383 سايت آب درماني شفاگر را ايجاد نمودند . استاد حسن جلاليان دارای چندین تالیف در موضوعات مختلف و آب درمانی هستند و پزشک طب جدید نیستند و هیچ شعبه و نمایندگی در ایران و خارج از کشور ندارند .

صفحه اصلی مقالات علمي سايت آب درماني عصاره بره موم ( Propolis ) خالص را بشناسید

عصاره بره موم ( Propolis ) خالص را بشناسید

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

عضویت در کانال تلگرام استاد حسن جلالیان

 

يا من اسمه دواء وذكره شفاء

با توجه به اینکه استفاده از روش روزه آب طبی ( امساک درمانی - آب درمانی ) که موثرترین و اساسی ترین روش درمانی است برای بسیاری از هموطنان امکان پذیر نیست زیرا روش روزه طبی آب دارای پیچیدگیهایی است ولازمه اش :

1- داشتن بینش وآگاهی عمیق و ادراک نسبت به روش نخوردن غذا برای مدت معینی

2 - اراده فوق العاده قوی

3 - همکاری و همراهی اطرافیان و خصوصا خانواده

4 - توانایی جسمی لازم

5 - سن

6 - حضور مداوم متخصص این روش در کنار فردی که تصمیم به نخوردن غذا برای پاکسازی عمیق جسم گرفته است و سایر عوامل را لازم دارد .

 

لذا استاد جلالیان که بیش از 19 سال سابقه دارند لازم دیدند برای هموطنانی که میخواهند عصاره بره موم را تهیه نمایند نکات بسیار مهمی را ارائه نمایند .


نكات بسيار مهم در باره عصاره بره موم  Propolis

بره موم يكي از ارزشمندترين توليدات زنبور عسل است كه براي محافظت و دفاع از كندو و براي استريل نمودن محيط كندو و بدلائل ديگري توسط زنبور عسل توليد ميشود اما:

1 - اين محصول به صورت خام تاثير درماني ندارد و قابل هضم توسط معده هيچ موجودي نيست و بايد فراوري شود.

2 - مصرف بره موم خام بصورت خوردن و يا جويدن بره موم يا پودر بره موم صحيح نمي باشد زيرا بره موم خام تصفيه نشده داراي آلودگي هايي مثل خرده سنگ - خاك - تكه هاي چوب كندو - قير - ايزوگام - حشرات و جانوران مرده است .

( چون يكي از كاربردهاي بره موم براي ضدعفوني كردن كندو از حشرات و جانوراني است كه داخل كندو ميشوند و زنبور براي استريل كندو با نيش اين حشرات و جانوران را ميكشد يا بي حس ميكند و و سپس دور لاشه اين حشرات وجانوران لايه اي از بره موم مي پيچد تا گند زدايي صورت بگيرد )

3 - همچنين بره موم خام وتصفيه نشده داراي الوگي به سرب هم هست.

( زيرا كندوهايي كه در كنار جاده ها و يا كارخانه ها و مزارع قرار دارند و اين كارخانه ها و جاده ها داراي سرب هستند و كندوهايي كه در درون مزارع غير ارگانيك قرار دارند بدليل وجود سموم دفع آفات نباتي كه در اينگونه مزارع استفاده ميشود داراي آلودگيهاي مختلف ميباشد )

و لذا بايد بره موم خام ابتدا تصفيه گردد تا از آلودگيهاي مختلف پالايش شوند و سپس عصاره گيري صورت گيرد تا مواد موثر درماني آن مانند آنتي اكسيدان ها و فلاونوئيدها و غيره استحصال شود .

4 - هر بره مومي قابليت عصاره گيري ندارد و فقط بره موم كاملا سبز كه از درختان كاج و صنوبر و سرو هستند ارزش درماني دارند و بايد عصاره گيري شوند و البته وقتي بره موم خام و كاملا سبز عصاره گيري شود به رنگ سياه درمي آيد .

5 - از هر يك كيلو بره موم با ان مشخصاتي كه گفته شد 50 گرم عصاره ارزشمند بدست مي آيد و اگر غير از اين باشد فايده ايي ندارد .

6 - نبايد به هيچ وجه بره موم خام حرارت داده شود زيرا ذوب نمودن و حرارت دادن بره موم خام موجب به هم خوردن تركيبات آن مانند فلانوئيدها و آنتي آكسيدان و ساير تركيبات ارزشمند آن ميشود و به همين دليل است كه بايد عصاره گيري بصورت طبيعي و بدون استفاده از دستگاه انجام شود و لذا اين نوع عصاره گيري زمان بر است و 2 ماه طول ميكشد و عصاره بدست آمده بصورت طبيعي و بدون استفاده از هيچ نوع دستگاه صنعتي داراي ارزش درماني است .

7 - همواره در برابر هر اصلي يك بدل ( نوع تقلبي ) وجود دارد و لذا به اين نكته توجه داشته باشید كه عصاره بره موم تقلبي يا بي كيفيت هم وجود دارد كه ممكن است با قيمت كمي عرضه شود .

علاوه بر تقلب موارد بي كيفيتي هم وجود دارد از جمله : مانند استفاده از بره موم سياه يا قهوه ايي و يا اضافه نمودن اب مقطر و يا الکل شیرین ( الکلی که به آن ماده بیتریکس اضافه نشده و بی بو است ) و یا شيرين بيان و يا مواد ديگر و استفاده از دستگاههاي صنعتي براي عصاره گيري و يا ذوب نمودن وحرارت دادن بره موم خام و مواردي ديگر باعث بي كيفيتي خواهد شد و ارزش درماني ندارد .

8 - پودر نمودن بره موم خام ولو اينكه بره موم درجه 1 هم باشد ( بره موم خام سبز رنگ ) اشتباه است . برخي دانسته يا ندانسته بره موم خام را در يخچال هاي فريزري سفت ميكنند وسپس با آسيابهاي قوي خرد و پودر ميسازند همراه با تمام الودگيها و آشغالهايي كه در آن وجود دارد (برخي از آشغالها در بندهاي 2 و 3 بيان شده است ) و اينكار نه تنها اثر درماني ندارد بلكه ان الودگيها به مصرف كننده منتقل ميشود .

9 - از عصاره بره موم نمي توان پودر ساخت و اين عمل غير ممكن است زيرا عصاره مايعي غليظ است كه در ان روغن فراري وجود دارد كه اجازه خشك شدن و پودر كردن نميدهد و لاجرم بايد دست به تركيبات ان زد و برخي از مواد ان را حذف نمود كه باعث ازهم گسيختگي مواد موثره درماني آن ميشود مانند فلاونوئيدها و اصولا نبايد دست به تجزيه ويا حذف اجزاي بهم پيوسته بره موم زد و بايد عصاره بره موم واجد تمام مواد موثر آن بطور يكجا باشد تا اثر درماني داشته باشد . همچنين نبايد با دستگاههاي خشك كن آن را خشك نمود كه اين عمل هم باعث پائين آمدن اثر درماني خواهد شد و نبايد هيچ دستگاه صنعتي در فرايند عصاره گيري بكار برود تا خواص درماني آن محفوظ بماند . وقتي بره موم عصاره شده سنتي و طبيعي زودتر جذب بدن ميشود و اثر درماني خودش را ميگذارد نيازي به پود كردن آن نيست .بدست آوردن عصاره بره موم با مشخصاتي كه ذكر شد دشوار است و علم و دانش و تجربه فراواني لازم دارد و علاوه بر داشتن دانش وتجربه بايد صبر و حوصله فراوان نيز وجود داشته باشد و زمان طولاني براي تهيه اين عصاره طبيعي صرف نمايد چون مدت زماني كه از حل نمون بره موم خام بصورت طبيعي تا چندين بار تصفيه و نهايت عصاره گيري 2 ماه مي باشد .

 

شماره تماس فقط جهت هماهنگی برای مراجعه حضوری می باشد :

09199169915

09199046728

آدرس :

همدان - خیابان میرزاده عشقی - روبروی بیمارستان فرشچیان ( سینا ) - کوچه شهید غفاریان ( کوچه خاتونیه )

موسسه راویان فتح

 

 

مقالات علمی سایت اب درمانی استاد حسن جلالیان
 
بنر

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز143
mod_vvisit_counterدیروز255
mod_vvisit_counterکل بازدیدها742517

بخش درمان بیماریها